Wspomnienia z mojego życia ...

Mu’ammar Gadaffi / Col. Mu’ammar Gadaffi

W imieniu Allaha, tego Miłosiernego

 

Od 40 lat, albo i dłużej, nie mogę sobie przypomnieć, robiłem wszystko co mogłem aby dać ludziom domy, szpitale, szkoły, jak byli głodni dałem im jedzenie, nawet  zleciłem aby w Benghazi  zagospodarować pustynię, zamieniając ją w ziemię uprawną. Bronię się przed uporczywymi atakami niejakiego cowboya Regana, który moją przybraną córkę zamordował kiedy nieudało się jemu mnie zabić. Pomagałem moim breciom i siostrom z Afryk dając im pieniądze (Afrikanische Union). Robiłem wszystko co było w mojej mocy aby tym ludziom wyjaśnić i przybliżyć  ten koncept prawdziwej demokracji.... Ale to wszystko było mało,jak niektórzy mi mówili, nawet ci co posiadali domy z 10 cioma pokojami, nosili  eleganckie ubrani , mieli pięknie urządzone pokoje,- byli wiecznie niezadowoleni i egoistami. Mieli zawsze  mało i opowiadali Amerykanom i innym odwiedzającym , że potrzebują  demokracji i „wolności,“ sami jednak tego nie realizowali, bo wiedzili,  że w tym systemie ten duż pies pożera tego małego. Ale oni byli oczarowani nic nie znaczącymi słowami bo w Ameryce  nie ma jak u nas : bespłatnego lecznictw, bezpłatnych szpitali,  bezpłatnych  mieszkań, bezpłatne szkolnictwo i bezpłatne pożywienie. Ludzie (w kapitaliźmie)  muszą żebrać, stać w długich kolejkach za talerzem zupa ( jak bezrobotni w USA ). Nie... obojętnie co robiłem to dla  niektórych było to zawsze mało. Byli też inni którzy wiedzieli,  że jestem synem Gamal Abdel  Nasser’a , tego jedynego prawdziwego arabskiego i muzułmańskiego Führerá, którego od czasu Saladiná nie mieliśmy, kiedy  rządał dla swojego naródu zbudowanie Kanału Sueskiego.To bały jego posunięcia którymi podążałem aby mój naród  trzymać zdala od kolonialnych zapędów  i wolnym od złodzieji.  Teraz  jesteśmy atakowani przez największą militarną potęgę w światowej historii, mój afrykański Synu, Obama chce mnie zabić, nasz kraj zniewolić. Nasze bezpłatne mieszkania, darmowe jedzenie odebrać i to wszystko w amerykańskim stylu zastąpić „Kapitalizmem“. Ale my wszyscy w tym Trzecim Swiecie wiemy co to oznacza, multinacjonale firmy zawładną tym krajem, całym Swiatem a narody  cierpią. Nie ma więc dla mnie żadnej alternatywy, muszę się trzymać moich pryncypiów, a jeśli  Allah zadecaduje,- umrę. Tymczasem kroczę swoją drogą, drogą która nasz kraj wzbogaciła w ziemię uprawną, żywność  i zdrowie, a nawet  pozwoliła nam naszym afrykajnskim i arabskim braciom i siostrom tutaj z nami pracować w libijskim  Jammohouriyah. Nie chcę umrzeć, jeżeli jednak do tego dojdzie, aby ten Kraj i tysiące ratować, tych wszystkich którzy  są moimi dziećmi, to niech się tak stanie.

Niech ten testament  będzie moim głosem  powiadamiającym  Swiat,  że ja tym  Krzyżowcom z NATO „Stirn geboten habe“, że przeciwstawiłem się okrucieństwu, zdradzie, zachodowi i jego kolonizacyjnym zapędom, że stałem po stronie  moich afrykańskich braci, moich  prawdziwych arabskich braci jak morska latarnia, kiedy inni budowali  sobie zamki, mieszkałem w zwyczajnym  namiocie; nie zapomniałem mojej młodości w Sirte; nie traciłem w nierosąndny sposób narodowe bogactwo; ale jak Saladin, nasz muzałmański przywódca, który uratował Jerozolimę dla Islamu,- przeznaczyłem dla siebie mało....Na zachodzie niektórzy przylepili mi miano  „psychicznie chory“ albo „wariat“, i nawet jeśli prawdę znają, to z miejsca zaczynają kłamać; dokłanie wiedzą, że nasz kraj  jest wolny i niezależny, nie jest skolonizowany, że moje wizje i moja droga dla mojego narodu jest jasna i przejrzysta, i że  do ostatniej kropli krwi będę walczyć  o zachowanie naszej wolności. Niech Allah ten Wszechmocny nam pomoże pozostać wolnymi.

 

Col. Mu’ammar Gadaffi, 5.4.2011

Copyright Col. Mu’ammar Gadaffi, Professor Sam Hamod, Information Clearing House

Recollections of My Life: Col. Mu’ammar Qadaffi, The Leader of the Revolution. April 8, 2011. QUELLE: Informationclearingshouse

Na angielski.tłum. Prof. Sam Hamod, Ph.D. / Niem. tłum. z angielskiego Katharina Huber Cuénod / Z niemieckiedo na Glagolicę tłumaczył T.v.R.

 

W kolejce po “zapomogę” …